NARGİLE VE TÜTÜN

Nargile Tütün Çeşitleri Ve Aroma Karışımları

  • Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte "Nargile Geceleri"de başlıyor. Uzun geceler ve sohbetler nargile keyfi ile renkleniyor. Arkadaş ortamı, uzun bir yaz gecesi, kahve ve çayın yerine artık bir de nargile ekleniyor.

Aromalı Nargile

trabzon_nargile_tütün_rize_nargile_tütün_sigara_toptan_perakende

Nargile aslında tek çeşittir. Gerçek nargile, tömbekidir. Tömbeki Nargilede lüle yerine tütün yapraklarından oluşan bir topak konur. Tömbeki, nargilenin saf tütün ile yapılan halidir.

Burada göz tütünün üzerinde yerleştirilir ve içilir. Bu tür nargileleri günümüzde her kafede bulamayabilirsiniz. Çünkü hem fazla bilinmemesi hem de ağır olması nedeniyle tercih edilmez.

Gerçek Tütünlü Nargile

trabzon_nargile_tütün_rize_nargile_tütün_sigara_toptan_perakende

Günümüzde kafelerde en çok tercih edilen ve kullanılan nargile çeşididir. Hem hafif olması hem de zevke göre farklı tatlarda aromalandırılması bu nargile türünün içim oranını arttırıyor. Aromalı nargileler de lüle bölümünün içine bir parça aromalı tütün konur.

Lülenin üzeri bir alüminyum folyo ile gerdirilir ve köz folyonun üzerine yerleştirilir. Burada aromalı nargile tütünü, köz ile temas etmediğinden ağır bir tat vermez.